" Nikdo není tak chudý, aby nemohl darovat úsměv "

Prolog

30. prosince 2013 v 20:25 | Pallandra |  Wonder


Kdybych se kohokoli v kouzelnickém světě zeptala na otázku, jestli zná Bradavice, pravděpodobně by si zaťukal na čelo a poslal mě ke Svatému Mungovi na léčení. Každý čaroděj přece slyšel o Bradavicích, skvělé škole nacházející se někde v Británii, které řediteluje sám Albus Brumbál.

Ne všechny školy však měly takové štěstí, aby je založilo několik slavných lidí typu Rowena z Havraspáru, Helga z Mrzimoru, Godrik Nebelvír či Salazar Zmijozel. Bradavice díky tomu byly oblíbené již v době svého počátku, a na slávě jim neubrali ani další ředitelé či ředitelky, kteří obětovali svůj život škole a posunuly ji kousek ke stupínku celosvětové popularity. Jednoduše řečeno, Bradavice zná každé malé dítě.

A tím se dostávám ke své otázce, co ostatní školy? Jsou vůbec nějaké? Když tedy vynechám Krásnohůlky a Kruval, ty jmenuje každý třetí občan díky působení v turnajích Tří kouzelníků. A tohle jsou již tři významné školy na Evropském kontinentu. Podívejme se ale na zbytek světa, co třeba taková Amerika?

Amerika, jakožto jeden z novějších kontinentů, na počátku k výzvě založení kouzelnických škol přistoupila s chladnou hlavou a od konce 20. století jste své děti mohli poslat na jednu z několika nových akademií. Jakožto jedny z nejnovějších škol se mohly pyšnit speciálními zaměřeními, které byly v dřívějších dobách zanedbávány. Každý rok z nich vycházely stovky nadějných čarodějek a kouzelníků s velkými ideály, jež byly často plněny. Ať už to bylo založení největší lektvarové společnosti či vyšlechtění nejpřítulnější kluběnky, vše, co si vaše dítě přálo, se splnilo, pokud mělo alespoň kapku trpělivosti a vůli vydržet.

A my se teď podíváme na příběh jedné z mnoha studentek. Dopředu Vás upozorňuji, že celý příběh je naprosto smyšlený a podobnost s reálnými osobami je čistě náhodná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama